nakupny kosik

Neprihlásený

Položky: 0 ks | cena: 0,00 €

Naša ponuka

STARÉ DREVO

VÍTAME VÁS NA STRÁNKE FAJN ART

staredrevoramy.jpgRodinná firma FAJN ART sa zaoberá výrobou originálnych výrobkov zo starého dreva.
Vyrábame ich výlučne zo starých dosiek, ktoré získavame demontážou pôvodných dreveníc.
Tieto dosky majú unikátny charakter, prirodzenú patinu, ktorá sa nedá umelo vytvoriť.
Vytvorila ju rokmi matka Príroda. Dosky boli desaťročia, ba až storočie vystavené slnku,vetru, dažďu a mrazu.To sa podpísalo pod ich originálny vzhľad. My drevo na naše dielka neopaľujeme ani nekefujeme, kladieme veľký dôraz na výber tých najkrajších dosiek, ktoré maju prirodzenú, nie umelo vytvorenú patinu. Bohužiaľ nie každé staré drevo je vhodné na dalšie spracovanie, preto využívame naše dlhoročné skúsenosti a dôkladne hľadáme tie najunikátnejšie kúsky, ktoré máme uložené podľa ročníkov v našom archíve dreva. 

S hrdosťou a pokorou môžeme tvrdiť,že každé nami vyrobené dielko je originál.
Môžete si prezrieť tucet našich rámov a aj tak nenájdete medzi nimi dva rovnaké.

 Používame taktiež staré šindle, okná, dvere, zárubne, humnové vráta, ručne tesané trámy, skiňové dvierka, staré stoly, stoličky a mnoho iných pôvodných artefaktov...

Kovové nástroje použité v našich dielkach pochádzajú z rozsiahlej zbierky,ktorú sme vytvorili v priebehu desiatich rokov a neustále sa ju snažíme dopňovať o také skvosty ako sú staré mechanizmy, vŕtačky, kľúče, nebožiece, kliešte, ozubené kolesá, kované klince, starobylé zámky, kľučky, podkovy, kuchynské a hospodárske náradie, historické stroje a veľa iného...

 

Náš ateliér je rozdelený na tri časti a to drevársky, kováčsky a keramikársky. Tam si sami vyrábame keramiku, kameninu, ručne tavené sklo, doplnky z drôtu, tepaného plechu, vlastné kovania aj klince, tie inštalujeme v našich obrazoch, sochách a asamlážach.
Našou snahou je zachovať domáci ráz našho ateliéru,
zameraný hlavne na ručnú výrobu a vyvarovať sa kvantite na úkor kvality.

 Spokojnosť a vernosť našich zákazníkov je pre nás prvoradá.

 Dúfame, že vám naše originálne výrobky, ktoré sú spojením starého materiálu a nového dizajnu, spríjemnia teplo vášho domova.

 Tešíme sa na váš záujem...
Váš Fajn Art

0903 497 619 info@fajnart.sk

viac kontaktov facebook